Školka v přírodě 2017

...

Školka v přírodě - Lučany nad Nisou 5.-12.4.2017, p. uč. Marcelka, Janička a Ivanka + 20 dětí z obou tříd.

Navštívili jsme továrnu na hračky Detoa, korálkárnu v Pěnčíně, rozhlednu Nisanku a Bramberk. Projeli se na koníčcích, viděli pohádku o medvědech. Přijela za námi p. Henichová se svým pejskem husky a vyprávěla svoje zážitky se psím spřežením. Objevili jsme starý pařez s pokladem v lese a v noci došli při měsíčku pro svítící korálky až k velkému smrku. Vykouzlili a namalovali jsme si trička se zvířecím labyrintem a každý den si kreslili deníček. Nechyběly ani ranní rozcvičky, sportovní hry, povídání o přírodě, čtení dopisů a mlsání dobrůtek z krabičky, táborák s buřtíky, jízda vlakem, večerní pohádky víly Izeríny, která nás provázela svými dopisy po celou dobu. Zasoutěžili a vyřádili jsme se na karnevalu a při soutěži bobříka mlčení. Naučili jsme se hymnu školky v přírodě "My kluci, holčičky". A co naše bříška? No, ještě, že jsme měli kalhoty na gumu...

Nakonec jsme si domů odvezli spoustu diplomů, pochval a hlavně zážitků, které se dají zažít jenom v přírodě a s našimi paními učitelkami.

 

Školka v  přírodě 2017

Od 1.9.2017 – 31.8.2019 je naše instituce realizátorem projektu „Šablony MŠ Vodnická“ s registračním číslem CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_023/0005887, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na personální podporu a osobnostně profesní rozvoj pedagogů. Celková výše podpory činí 323.042,- Kč.

MŠMT